Karykatura na prezent? Doskonały pomysł!

Opublikowano: 8 lipca 2020

Zabawna, lekka, wywołująca uśmiech, budząca dystans do świata, prowokująca do refleksji – rysowanie karykatur ma tak wiele motywów, jak wielu jest jej twórców. Rządzi się swoimi prawami i reprezentuje wiele różnych podejść. Jedno jest jednak zawsze wspólne – trudno przejść obok niej obojętnie.

Choć obiektem karykatury bywają sytuacje, to znacznie częściej obrazuje postaci. Mniej lub bardziej złośliwie, zawsze z lekkim prztyczkiem w nos i delikatnie (lub mniej delikatnie) prześmiewczo. Karykatura może być wyrazem dezaprobaty dla zachowań rysowanej osoby (taka zwykle jest na przykład karykatura polityczna), ale może być również pełnym uznania i sympatii gestem przyjaźni. I o takiej karykaturze dziś słów kilka.

Jeśli brakuje ci pomysłu co wręczyć w prezencie bliskiej osobie – rozważ zamówienie specjalnie dla niej karykatury. Co wyróżnia taki prezent?

  • Jedyna i niepowtarzalna! Karykatura z postacią obdarowywanej osoby będzie absolutnym unikatem. Wyróżni się w gąszczu pospolitych prezentów i utartych schematów. Będzie oryginalnym i na pewno zapamiętanym prezentem.
  • Zaangażowanie na wagę złota. To miłe czuć, że darczyńca zaangażował się w wybór prezentu. Dość łatwo wejść do pierwszego lepszego sklepu i kupić zestaw uniwersalnych kosmetyków. Karykatura to coś wyjątkowego, zamówionego specjalnie z konkretnej okazji. Taki gest na pewno sprawi obdarowanemu wiele przyjemności i pokaże mu, że jest dla ciebie ważną osobą.

Masz pełną kontrolę. Nie musisz się obawiać, że obdarowany obrazi się za wyśmiewanie go rysunkiem. Zamówienie karykatury oznacza opowiedzenie o swojej wizji i potrzebach. O końcowym efekcie decyduje oczywiście wprawna ręka artysty, ale masz wpływ na proces twórczy i możesz opowiedzieć wykonawcy o tym, co chciałbyś podkreślić, a z czego według ciebie śmiać się w tym przypadku nie wypada.

Zobacz również

monidło portret
Chcesz sprawić bliskiej osobie prezent, który zostanie w jej sercu na zawsze? Zastanów się nad portretem...
Więcej
karykatura twarze roman polański Ryszard Terlecki Jerzy krysszakzbigniew ziobro
Bycie artystą tworzącym karykatury na zlecenie to fascynująca, ale i wymagająca podróż w poszukiwaniu esencji postaci. Jak...
Więcej